Ścieżka edukacyjna Zieleń

Uroczysko Zieleń położone jest w pradolinie rzeki Warty i obejmuje blisko 80 ha lasów, łąk i starorzeczy. Leży w Uniejowskim Obszarze Chronionego Krajobrazu i jest częścią obszaru Natura 2000 „Dolina Środkowej Warty”

Ścieżka edukacyjna Moczary

Zapraszamy na ok. godzinny spacer ścieżką przyrodniczą MOCZARY

Ścieżka edukacyjna Zdrojki

Piesze i rowerowe ścieżki dydaktyczne ZDROJKI ułatwią poruszanie się po okolicy, przybliżą specyfikę pracy leśnika oraz pozwolą na łatwe przyswojenie niektórych problemów przyrodniczych

Zbiornik Bogdałów

Zbiornik Bogdałów jest jednym z niewielu śródleśnych zbiorników na teranie Nadleśnictwa Turek

Miejsca postoju

Na terenie administrowanym przez Nadleśnictwo Turek zlokalizowano 15 miejsc postoju w lesie

Pomniki przyrody

Na terenie zarządzanym przez Nadleśnictwo Turek znajduje się 33 uznanych pomników przyrody

Zbiornik Jeziorsko

W zasięgu administracyjnym Nadleśnictwa Turek znajduje się częściowo zbiornik zaporowy Jeziorsko

Uniejów

Główną atrakcję turystyczną regionu i cel wielu odwiedzających jest miasto Uniejów

Regulaminy korzystania z dróg leśnych

Nadleśniczy Nadleśnictwa Turek wprowadza do użytkowania regulaminy korzystania z dróg leśnych oraz dróg leśnych udostępnionych do ruchu publicznego. Treść regulaminów do pobrania poniżej.

Program "Zanocuj w lesie"

Nadleśnictwo Turek zaprasza miłośników bushcraftu, surwiwalu oraz wszystkich tych, którzy chcą zanocować w lesie zupełnie „na dziko”, do obcowania z naturą w naszych lasach na terenie leśnictw Krwony, Cisew i Zdrojki.

Asset Publisher Asset Publisher

Back

80. rocznica utworzenia przez Niemców Getta Czachulec

80. rocznica utworzenia przez Niemców Getta Czachulec

W lesie leśnictwa Cisew znajduje się obelisk upamiętniający ofiary Getta Czachulec – Żydów (obywateli polskich) zamordowanych przez Niemców w okresie 2.10.1941 – 31.07.1942.

Dzisiaj, 21 września 2021 r., w lesie leśnictwa Cisew oraz (później) w Szkole Podstawowej w Kawęczynie, odbyły się uroczystości związane z 80. rocznicą utworzenia Getta Czachulec.
Uroczystości były połączone z promocją książki Pawła Janickiego pt. „Heideműhle” czyli „Młyn na wrzosowisku” – przedstawiającą historię getta wiejskiego w Czachulcu Nowym.
Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Gminy Kawęczyn oraz Stowarzyszenie Kawęczyńskie Towarzystwo Rozwoju wraz z Miłośnikami Dziejów i Tradycji Regionu.