Bieganie

Bieganie to dziś, obok jazdy na rowerze, najpopularniejszy sport uprawiany przez Polaków.

Geocaching

Marzyliście w dzieciństwie o poszukiwaniu skarbów, niczym bohaterowie powieści Roberta L. Stevensona czy filmów o dzielnym Indianie Jonesie? Jeśli dodatkowo uważacie, że poszukiwanie może być ciekawsze niż sam skarb, to geocaching jest czymś dla was.

Jazda konna

Już ponad 7 tysięcy kilometrów tras konnych wyznaczyły Lasy Państwowe dla miłośników wypoczynku w siodle.

Narciarstwo biegowe

O ile skoki narciarskie to sport dla wyczynowców, to biegać na nartach może prawie każdy. A leśne ścieżki wydają się do tego wręcz stworzone.

Nordic walking

Nordic walking to prawdziwy fenomen, jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce i Europie, młodszy niż większość osób go uprawiających.

Psie zaprzęgi

Błękitne niebo. Wzdłuż drogi stoją rzędy drzew w białych czapach. Spod płóz sanek, ciągniętych przez dwie pary puszystych psów, pryskają w górę kawałki zmrożonego śniegu. Człowiek stojący na sankach krzyczy w niezrozumiałym języku. To nie jest obrazek z dalekiej Laponii, ani ekranizacja książki Jacka Londona, ale coraz częstszy widok w naszym kraju.

Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

,,PTAKI W OBIEKTYWIE NAJMŁODSZYCH" - KONKURS FOTOGRAFICZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

,,PTAKI W OBIEKTYWIE NAJMŁODSZYCH" - KONKURS FOTOGRAFICZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Nadleśnictwo Turek oraz Turkowska Grupa Lokalna Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków ogłosiły konkurs fotograficzny skierowany do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z terenu powiatu tureckiego. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody i wyróżnienia.

Dzięki konkursowi organizatorzy pragną zainteresować dzieci ptakami żyjącymi wokół nas, znaczeniem ptaków dla środowiska, ale także niezwykle istotnym zagadnieniem, jakim jest potrzeba ochrony ptaków. Ponadto to okazja do rozpowszechnienia wiedzy z zakresu dokarmiania ptaków zimą i poszerzania wiedzy przyrodniczo-ekologiczno-leśnej.

- W tym konkursie chodzi bardziej o edukację, możliwość spotkania z dziećmi, zainteresowania ich tematem i poszerzenie wiedzy. Dzieci lgną do zwierząt, to jest instynktowne. - powiedział Karol Fornalczyk, członek TGL OTOP.

Konkurs został podzielony na dwie kategorie wiekowe: dla uczniów klas I-III oraz IV-VIII. Zdjęcie, wykonane przez uczestnika konkursu pomiędzy rokiem 2020 a 2021, powinno przedstawiać gatunek ptaka dziko żyjącego wokół nas, czy to w mieście, parku, lesie, na polu albo łące, czy też przy karmniku. Na zainteresowanych czeka więc nie lada zadanie. Fotografowanie dzikich zwierząt nie jest łatwe. Organizatorzy z niecierpliwością czekają na efekty.

Minimalny rozmiar zdjęcia powinien wynosić 3072x2304 (7MPix). Niezwykle ważna jest jakość zdjęć, ponieważ przewiduje się przygotowanie pokonkursowej wystawy prac. Każdy z uczestników może przesłać tylko jedno zdjęcie, najpóźniej do dnia 29 listopada br. na adres mailowy: turkowskagrupa@onet.pl

W jury zasiądą: Bartosz Perz – Nadleśniczy Nadleśnictwa Turek, Marta Ilkowska-Nowak – liderka TGL OTOP oraz Karol Fornalczyk – fotograf dzikiej przyrody, członek TGL OTOP.

Wyniki zostaną ogłoszone 4 grudnia br. i połączone z uroczystym wręczeniem nagród laureatom w siedzibie Nadleśnictwa. Dodatkową atrakcją będą warsztaty budowania karmników. Po południu zwycięzcy wraz z rodzinami nauczą się samodzielnie wykonywać karmniki z materiałów przygotowanych przez organizatorów. Warto będzie się zaopatrzyć w odpowiedni strój, ponieważ warsztaty zaplanowano na dworze.

https://www.turek.net.pl/powiat/31837--ptaki-w-obiektywie-najmlodszych-konkurs-fotograficzny-dla-uczniow-szkol-podstaw